Wydarzenia z życia wsi i Stowarzyszenia


21.09.2010
Gady i Tuławki po raz drugi pomogły powodzianom

Pomoc dla poszkodowanych w powodzi 2010Już drugi raz, dzięki panu Rajmundowi Antosiak, powodzianie z Sielca k. Tarnobrzegu otrzymali znaczącą pomoc. 21 września wyjechał z Gadów tir pełen paszy dla zwierząt, ubranek dziecięcych i środków czystości.


Już drugi raz, dzięki panu Rajmundowi Antosiak, powodzianie z Sielca k. Tarnobrzegu otrzymali znaczącą pomoc. 21 września wyjechał z Gadów tir pełen paszy dla zwierząt, ubranek dziecięcych i środków czystości. Pieniądze na zakup paliwa do tira zebrali radni i wójt gminy Dywity. Baloty siana i zboże ofiarowali gospodarze z Gadów: Jan Surówka, Paweł Węgrodzki, Mirosław Piórkowski, Dariusz Tubis, Andrzej Sawczuk, Adrian Wiesse i Rajmund Antosiak oraz z Tuławek: Michał Gujski, Artur Głodkowski, Jan Gintowt, Anna Kirkiz, Marek Kierbedź, Ewa Strzelec, Stanisław Olszewski, Piotr Iwachów i Emilia Mielnik.

Pan Michał Wiącek, Przewodniczący Zarządu Osiedla „Sielec” wystosował podziękowania:

Na ręce Pana Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Dywity składamy podziękowanie wszystkim za okazaną nam pomoc. Wsparcie psychiczne i finansowe jakie nam Państwo okazali w tym trudnym dla nas okresie jest szczególnie ważne, ponieważ daje ono nam siłę do dalszej pracy i walki ze skutkami powodzi jak też przeciwnościami jakie napotyka każdy z nas. Serdecznie Państwu dziękujemy.

Oraz: sołtysowi Sołectwa Gady, rolnikom z Gadów i Tuławek, wszystkim członkom Stowarzyszenia „Nasze Gady”:
Pomoc ta jest dla nas w tym szczególnym okresie szczególnie ważna, ponieważ dzięki wsparciu takich gmin jak wasza i rolnikom, którzy chcą się podzielić tym co sami wyprodukowali, nasi rolnicy będą mogli utrzymać stada jakie im pozostały.

Nadeszły też wzruszające podziękowania od jednych z bezpośrednich odbiorców tych darów, państwa Joli i Piotra Kalinków, którzy napisali:
Mając takie wsparcie psychiczne i materialne, na pewno damy radę to wszystko udźwignąć.
Zobacz galerię

<<< poprzednia strona