Wydarzenia z życia wsi i Stowarzyszenia


23.07.2011
FORUM GADUM - BLINY

Forum Gadum - BlinyPlacki, racuchy, naleśniki w różnych postaciach i o różnych smakach. Zawijane, nadziewane, z jabłkami, z serem, czosnkiem, twarogiem, grzybami. Na zimno i na gorąco, z Podlasia, Kresów, Łodzi, Kurpiów, Pomorza, Kujaw, Warmii. Jednym słowem BLINY.
BLINY opanowały Gady w sobotę 23 lipca. Były osłodą i okrasą pochmurnej, deszczowej soboty.


Pomimo zimnej, mokrej pogody w tym dniu odwiedziło Gady ponad 350 osób. Wszyscy byli całkowicie usatysfakcjonowani degustacją zaprezentowanych przysmaków i przygotowanymi atrakcjami.
Główną atrakcją okazał się zespół Byszewiane z gminy Nowosolna spod Łodzi. Ubrani w piękne barwne stroje łowickie członkowie zespołu nie tylko grali i przyśpiewywali na scenie, ale także serwowali przysmaki blinowe łowickiej kuchni.
W przerwach pomiędzy opadami deszczu ożywał plac turniejowy, na którym z determinacją zdobywano punkty w grze pn. Chłopski Golf, taczano na wyścigi balot siana, przepiłowywano bale i oklaskiwano młodych uczestników Mini Playback Show.
20 z zaprezentowanych podczas imprezy blinów stanęło do konkursu kulinarnego. Kapituła miała niezwykle trudne zadanie, bo wszystkie smakowały wybornie. Wyłoniono zwycięskiego Króla Słodkiego o nazwie "Naleśnik z budyniem i bananem" autorstwa p. Agnieszki Sakowskiej – Hrywniak i Króla z Charakterem o nazwie "Bliny Huberciny" p. Rity Kostki.
Obydwaj królowie wezmą udział w tegorocznej Gali Marki Lokalnej Gniazda Warmińskiego.

Piknik wiejski pod nazwą BLIN jest elementem projektu Forum Gadum - powrót do tradycji, dotowanym przez Gminę Dywity.
Zobacz galerię

<<< poprzednia strona