Wydarzenia z życia wsi i Stowarzyszenia


07.06.2013
Zapraszamy na Szósty Festyn Archeologiczny 7-8.06.2013

Stowarzyszenie „Nasze Gady” i Grupa Partnerska Gniazdo Warmińskie serdecznie zapraszają na SZÓSTY FESTYN ARCHEOLOGICZNY W GADACH - HISTORIA NA ŻYWO w dniach 7-8 czerwca 2013 r.


Program Szóstego Festynu Archeologicznego:

     7 czerwca 2013 (piątek) godz. 10.00 – 17.00

godz. 10.00 - na terenie rekreacyjnym wsi Gady Wikingowie rozstawią swój obóz. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tych pracach. Przy namiotach wikińskich rozłożone zostaną warsztaty średniowiecznych rzemieślników, takich jak bursztynnik, płatnerz, garncarz i inni. Przy obozie czekać będzie na zawodników plac turniejowy ze średniowiecznymi grami i zabawami. Wspólnie z Wikingami uczestnicy Festynu przygotują w ramach warsztatów kuchni średniowiecznej potrawę wikińską, a wszystkie zaprezentowane na kramach wyroby rzemiosła artystycznego będzie można zakupić.

godz. 12.00 - lekcja muzealna „Archeologia w zasięgu ręki”

godz. 13.00 - warsztaty języka pruskiego prowadzone przez rekonstruktora tego języka. Jeśli będzie wielu chętnych, lekcja i warsztaty po małej przerwie zostaną powtórzone.

     8 czerwca 2013 (sobota) godz. 12.00 – 17.00

godz. 12.00 – tradycyjny wjazd grupy rowerzystów z olsztyńskiego stowarzyszenia "Kołodrom", po ich przywitaniu - pokazy i warsztaty rzemiosł dawnych: garncarstwa średniowiecznego, zielarstwa i kuchni warmińskiej, wyrobu zabawek ludowych, a także mielenia na żarnach i wypieku podpłomyków.

godz. 14.00IV Naukowe Forum Pruskie organizowane przez p. Roberta Klimka, prowadzone przez naukowców - pasjonatów historii i kultury pruskiej. Poruszone zostaną między innymi takie tematy jak: odkrycie Truso, archeologia doświadczalna, obiekty archeologiczne pozostawione przez Prusów.

Udział we wszystkich wydarzeniach Festynu jest bezpłatny. Przez cały czas trwania imprezy będzie otwarty punkt gastronomiczny i stragany z lokalnymi wyrobami rękodzielniczymi i spożywczymi.

Tegoroczny Festyn Archeologiczny sponsorują: Gmina Dywity i Powiat Olsztyński

Gmina Dywity           Powiat Olsztyński


<<< poprzednia strona