Wydarzenia z życia wsi i Stowarzyszenia


08.05.2014
Zapraszamy na VII Festyn Archeologiczny

Stowarzyszenie "Nasze Gady" i Grupa Partnerska Gniazdo Warmińskie zapraszają na VII Festyn Archeologiczny w Gadach
Proponujemy, abyście przyjechali całymi klasami i grupami 6 czerwca 2014 do Gadów na bezpośrednio związaną z regionem żywą lekcję historii, która rozpocznie się o godz. 9.00.

Historii wczesnośredniowiecznej nauczać będą Wikingowie (grupa rekonstrukcyjna z Elbląga). W ich obozie czekają na gości artyści odtwarzający dawne rzemiosła, wojownicy uczący władać średniowieczną bronią, gry planszowe oraz kuchnia średniowieczna na ognisku

Acheolog poprowadzi lekcję muzealną "Ochrona zabytków w Polsce"

Członkowie Stowarzyszenia Prusaspira przeprowadzą warsztaty języka pruskiego. O rycerskich obyczajach i historii Warmii od Prusów do Kopernika opowie Błazen Jajosz, członek bractwa rycerskiego: Jak Warmia trafiła do Korony Królestwa Polskiego? Opowieść o rycerzach podbijających i strzegących okolic Olsztyna, o gotyckich zamkach w jego sąsiedztwie oraz o blaskach i cieniach ówczesnego życia... Słowu będzie towarzyszyć ekspozycja uzbrojenia rycerzy.

Wiedzą o rozwoju ceramiki na przestrzeni wieków podzieli się garncarz etniczny www.garncarnia.art.pl

Ponadto samodzielnie będzie można wykonać garnuszek, filcaki, zabawkę ludową i... liczyć na jeszcze inne niespodzianki.

Wszystkie lekcje i warsztaty poprowadzą naukowcy, historycy i pasjonaci kultury i historii dawnych Prusów.

Udział w Festynie jest bezpłatny. Zrobione przez siebie przedmioty będzie można zabrać do domu. W czasie trwania Festynu czynny będzie mały punkt gastronomiczny i stragany wyłącznie z produktami lokalnymi.

Festyn odbędzie się na odkrytym trawiastym terenie rekreacyjnym we wsi Gady. Prosimy ubrać się stosownie do pogody. Wskazane jest zabranie ze sobą własnego napoju.

Gady znajdują się 10 km na północ od Olsztyna w Gminie Dywity. Dojazd środkami komunikacji publicznej, prywatnej albo własnej.


VII Festyn Archeologiczny jest finansowany ze środków publicznych Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Dywity

kontakt z organizatorem:
mail: naszegady@o2.pl
tel. 691 734 029

<<< poprzednia strona