Wydarzenia z życia wsi i Stowarzyszenia


06.06.2014
VII Festyn Archeologiczny

VII Festyn Archeologiczny w Gadach6 czerwca 2014 jak co roku w Gadach było historycznie i twórczo. Siódmy Festyn Archeologiczny zgromadził kilkaset młodych osób zainteresowanych historią i rękodziełem. Impreza została dofinansowana ze środków publicznych Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Dywity


Festynowi goście w Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych w Gadach rozmawiali w języku pruskim, wytwarzali zabawki ludowe, opanowali średniowieczne wikińskie gry planszowe, uczyli się rozpoznawania zabytków i poznawali tajniki ich ochrony. Po wysłuchaniu rycerskiej opowieści mogli przymierzyć zbroję i spróbować walki mieczem. Pomimo ulewnego chwilami deszczu nie przeoczyli żadnej pracowni w obozie Wikingów i towarzyszyli im nawet na polu walki.

Prawdziwe oblężenie przeżył garncarz, który uczył młodych mistrzów toczenia garnuszków na kole garncarskim. Każdy uczestnik festynu wracał do domu z własnoręcznie odtworzonymi przedmiotami dawnej kultury materialnej Warmii. Wszyscy też zapowiedzieli się znowu za rok. Do zobaczenia!
Zobacz galerię

<<< poprzednia strona