Projekty realizowane przez Stowarzyszenie
"Nasze Gady"


e-ARCHEOLOGIA sierpień - październik 2013
W 2013 roku Stowarzyszenie "Nasze Gady" wydało przewodnik archeologiczny pt. "Początki Olsztyna". Autorami publikacji są: prof. Grzegorz Białuński i Robert Klimek.
>> więcej

Festyn Archeologiczny V sierpień 2012
25 sierpnia 2012 r. już piąty raz we wsi Gady odbył się Festyn Archeologiczny. Podczas jego trwania można było na żywo zapoznać się z zapomnianymi już dawno elementami kultury życia codziennego na Warmii.
>> więcej

Gadzia Pracownia lipiec-grudzień 2012
Od lipca 2012 roku w GADZIEJ PRACOWNI w Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych był realizowany projekt ceramiczny dotowany ze środków publicznych Gminy Dywity. Część materiałów do pracowni otrzymaliśmy od Państwa Ewy i Jana Chwesiuków, za co serdecznie dziękujemy.

Rozwijanie turystyki i rekreacji - przewodnik cz. 2 maj - sierpień 2012
W 2012 roku powstała druga część przewodnika turystyki dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego "Warmia znana i nieznana" obejmującego miejscowości Brąswałd, Barkwedę, Bukwałd, Kajny, Cerkiewnik i Swobodną.
>> więcej

Adwent warmiński grudzień 2011
Urząd Gminy Dywity Adwent Warmiński rozpoczęliśmy w Gadach 3 grudnia 2011 r. nauką robienia wieńca adwentowego. Wieńce adwentowe rozgościły się na Warmii dopiero w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Przedtem popularne były tylko na sąsiednich Mazurach.
>> więcej

Trzecia Gala Marki Lokalnej listopad 2011
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Gala Marki Lokalnej to powszechnie już znane wydarzenie w obszarze działania Grupy Partnerskiej Gniazdo Warmińskie. W tegorocznej, trzeciej już gali, która odbyła się 19 listopada w Gadach, wzięło udział ponad 40 osób, które wystawiły 92 produkty lokalne.
>> więcej

Festyn Archeologiczny IV sierpień 2011
27 SIERPNIA 2011 r. Gady już po raz czwarty stały się archeologiczne. W tej wsi, posiadającej doskonałe warunki do przeprowadzenia Festynu Archeologicznego, przy pięknej nareszcie pogodzie, spotkało się około 600 osób zainteresowanych przeszłością Warmii.
>> więcej

Forum Gadum Blin - Kartofel - Dynia lipiec - październik 2011
Urząd Gminy Dywity Placki, racuchy, naleśniki w różnych postaciach i o różnych smakach. Kartacze oraz wartościowe, owoce dyń i kabaczków przeróżnych odmian, które można przyrządzić na wiele sposobów i zaspokoić gusta każdego podniebienia.
>> więcej

Rozwijanie turystyki i rekreacji poprzez wydanie przewodnika maj - sierpień 2011
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Przewodnik "Warmia znana i nieznana" prowadzi turystę wzdłuż odcinka turystycznego Szlaku Grodzisk Pruskich budowanego przez Partnerstwo Gniazdo Warmińskie.
>> więcej

Festyn Archeologiczny Trzeci sierpień 2010
Urząd Gminy Dywity 28 sierpnia 2010 roku w Gadach odbył się Trzeci Festyn Archeologiczny zorganizowany przez Stowarzyszenie "Nasze Gady" i Grupę Partnerską "Gniazdo Warmińskie" w ramach Dni Partnerstwa Lokalnego 2010.
>> więcej

Dożynkowy naleśnik sierpień 2010
Urząd Gminy Dywity W ramach Dni Partnerstwa Lokalnego 22 sierpnia 2010 r. odbyła się w Tuławkach impreza pod nazwą Dożynkowy Naleśnik, połączona jednocześnie z Dożynkami Parafialnymi.
>> więcej

Warmińskie Gady lipiec - sierpień 2010
Urząd Gminy Dywity Gady wędrują po Warmii, aby sprawdzić, jak można stworzyć ofertę gospodarstwa agroturystycznego w oparciu o tradycje kulturowe regionu.
>> więcej

Wiklinowa wioska maj - czerwiec 2010
Urząd Gminy Dywity Uczestnicząc w warsztatach wikliniarskich mieszkańcy Gadów nauczą się wykonywania małych i dużych form dekoracyjnych ogrodów i siedlisk z taniego, ale efektownego materiału ekologicznego, jakim jest wiklina.

Produkt lokalny naszą wizytówką marzec - wrzesień 2010 r.
Europejski Fundusz Społeczny w Gołdapi kartacze, w Zakopanem oscypki, na Pomorzu hafty, a u nas?
>> więcej

Potrafię. Chcę. 2009
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej Pomysł projektu powstał podczas obchodów uroczystości 640-lecia lokacji
>> więcej

Gadzia Księga 2009
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Realizacja projektu GADZIA KSIĘGA miała miejsce w 2009 roku, kiedy mieszkańcy wsi Gady obchodzili uroczyście jubileusz 640-lecia lokacji wsi.
>> więcej

Gady - 640 lat 2009
Urząd Gminy Dywity W kwietniu 2009 przystąpiliśmy do realizacji projektu, dzięki któremu będziemy mogli uczcić
>> więcej

Motyle 2008
Urząd Gminy Dywity kolorowy świat motyli - plecionych (z rattanu), lepionych (z gliny), malowanych (na szkle) i tych prawdziwych - łowionych siatką i obserwowanych pod mikroskopem
>> więcej

Pruskie jadło 2008
Fundacja Wspomagania Wsi "Po dawnych mieszkańcach [ziemi pruskiej zwanej Terra Gunelauke, której centrum mieściło się w okolicy wsi Barczewko] pozostało nam jeszcze kilka całkiem okazałych grodzisk. Ich wały ziemne do dzisiejszych czasów są owiane tajemnicą..."
>> więcej

Gadzia @rcheologia 2007 - 2008
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży wędrowny tabor archeologiczny po grodziskach staropruskich, średniowieczne warsztaty ceramiczne i brązownicze... nie tylko - uczymy się też samodzielnego tworzenia stron internetowych
>> więcej

Gadzie Ptaki 2007
Urząd Gminy Dywity takich drogowskazów - ptaków nie ma w żadnej innej wsi w gminie Dywity. A może ktoś spodziewał się, że młodzież z Gadów wystawi własny spektakl w Teatrze Węgajty? Czy wiecie, że w okolicy wsi żyje ok. 60 gatunków ptaków?
>> więcej

Pracownia samorozwoju kobiet ze wsi Gady 2006
Urząd Gminy Dywity zabiegi kosmetyczne, szkoła wizażu, wizyta u fryzjera, warsztaty kulinarne i zdobienia potraw, warsztaty wikliniarskie, nauka dekoracji i renowacji wnętrz - nowe sposoby na spędzanie wolnego czasu...
>> więcej

Gadzie Ekoluby 2006
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży jak z niczego w małej wsi młodzież w ciągu pół roku może zorganizować teatr kukiełkowy, wystawę fotograficzną w świetlicy wiejskiej, koncert na własnoręcznie zrobionych instrumentach muzycznych, imprezę dla mieszkańców wsi ...
>> więcej

<<< poprzednia strona