Yorkshire Terrier zdjęcia rasy psów

Niewielkich rozmiarów, ale o silnej osobowości Yorkshire Terrier jest zadziornym, ale kochającym towarzyszem. Najpopularniejsza rasa psów zabawek w Stanach Zjednoczonych, „Yorkie” zdobyła wielu fanów dzięki swojemu oddaniu dla właścicieli, eleganckiemu wyglądowi i przydatności do życia w mieszkaniu.

Nawet jeśli są to psy czystej krwi, możesz je znaleźć pod opieką schronisk lub grup ratowniczych. Pamiętaj o adopcji! Nie kupuj, jeśli chcesz sprowadzić psa do domu.

Chociaż Yorki mogą być wspaniałymi zwierzętami domowymi, mają również tendencję do bycia yappy, co sąsiedzi mogą nie docenić. Będą też potrzebowały trochę konserwacji, zwłaszcza jeśli chodzi o opiekę dentystyczną. Podczas gdy te szczeniaki są figlarne, są również małe i mogą zostać zranione przez dzieci. Ale jeśli możesz zapewnić dużo miłości, uwagi, opieki i czasu na zabawę, będziesz miał kochającego, uroczego towarzysza, który będzie trzymał się ciebie jak twój cień!

Więcej o tej rasie

Yorkshire Terrier, pseudonim Yorkie, wydaje się być pełen siebie, a dlaczego nie? Ze swoim długim jedwabistym płaszczem i zadziornym węzłem na czubku głowy, Yorkshire Terrier jest jednym z najwspanialszych przedstawicieli psiego świata, który z pewnością przyciąga uwagę, gdziekolwiek się pojawi. Ponieważ jest tak mały, często podróżuje w wielkim stylu – w specjalnych psich torebkach noszonych przez uwielbiającą go właścicielkę.

Długa, stalowoniebiesko-brązowa sierść może być ukoronowaniem Yorkiego, ale to jego osobowość jest tym, co naprawdę przyciąga go do rodziny. Nieświadomy swoich niewielkich rozmiarów (waży nie więcej niż siedem funtów), Yorkshire Terrier jest dużym psem w małym ciele, zawsze szukającym przygód, a może nawet odrobiny kłopotów.

Yorkshire Terriery są czułe wobec swoich ludzi, jak można się spodziewać po psie towarzyszącym, ale zgodnie z ich dziedzictwem terierów, są one czasami podejrzliwe wobec obcych i będą szczekać na dziwne dźwięki i intruzów. Ze względu na swoich sąsiadów, ważne jest, aby stonować ich yappiness i nauczyć ich, kiedy i kiedy nie szczekać.

Mogą być również agresywne w stosunku do obcych psów, a żadna wiewiórka nie jest przed nimi bezpieczna.

Pomimo swojej brawury, Yorkshire Teriery mają też swoją miękką stronę. Potrzebują dużo uwagi i czasu spędzonego z rodziną. Długie godziny spędzone w samotności nie są dla nich. Nie jest jednak dobrym pomysłem nadmierne chronienie swojego Yorka; bardzo szybko wyczują Twoje uczucia, a jeśli Twoje zachowanie będzie świadczyło o tym, że świat jest dla nich niebezpiecznym miejscem, mogą popaść w nerwicę.

Ze względu na swój rozmiar, Yorkshire Teriery lepiej radzą sobie ze starszymi dziećmi, które nauczyły się je szanować, niż z maluchami i małymi dziećmi. Mogą stać się płochliwe, jeśli są zaskoczone lub drażnione.

Yorki są dobrymi psami do mieszkania, o ile codziennie mają trochę ruchu – może to być sesja zabaw w salonie lub miły spacer wokół bloku.

Bez względu na to, w jakim domu zamieszkają, dogadają się z innymi psami i kotami – pod warunkiem, że były z nimi wychowywane. Yorki mogą stać się zaborcze w stosunku do swoich właścicieli, jeśli w domu pojawi się nowe zwierzę. Jako teriery mogą chcieć rzucić wyzwanie „intruzowi”, a jeśli dojdzie do bójki, w duchu teriera będą walczyć na śmierć i życie. Zachowaj dużo ostrożności, gdy zapoznajesz Yorkie z nowym zwierzęciem.

Wspaniały płaszcz, niewielki rozmiar, energiczna osobowość i niezłomna lojalność wobec swoich ludzi. Czy można się dziwić, że Yorkshire Teriery są dziś drugą najpopularniejszą rasą psów w Stanach Zjednoczonych?

Related Posts